Rezultati natječaja Zaklade Adris za 2018. godinu

Zaklada Adris, najveća korporativna zaklada u ovom dijelu Europe, svojim djelovanjem promiče i potiče inovativnost i kvalitetu u znanstvenom i umjetničkom radu, podupire darovite učenike, studente i znanstvenike, štiti i promiče hrvatsku izvornost i jača ekološku svijest te pomaže najpotrebitijima u hrvatskom društvu.

Sukladno svojemu poslanju, Zaklada je 24. svibnja 2018. godine raspisala javni natječaj za dodjelu sredstava, na koji su pristigle ukupno 392 prijave.

Slijedeći vrijednosti na kojima počiva – izvrsnost, inovativnost, znanje, dobrotu, pomaganje, odgovornost, toleranciju i otvorenost – a na temelju Zakona o zakladama i fundacijama (Narodne novine br. 36/96 i 64/01), Statuta Zaklade Adris te Pravilnika o uvjetima, načinu i postupku dodjele sredstava za ostvarenje svrhe Zaklade Adris, Zakladna je uprava na sjednici održanoj 6. listopada 2018. godine prema prijedlozima zakladnih vijeća izabrala projekte koje će (su)financirati te učenike i studente koje će stipendirati.

 PROGRAM ZNANJE I OTKRIĆA:

  1. OPĆA BOLNICA PULA ; Samostalno prijavljivanje simptoma bolesti i nuspojava liječenja bolesnika oboljelih od malignih bolesti
  2. TEKSTILNO-TEHNOLOŠKI FAKULTET SVEUČILIŠTA U ZAGREBU; Prevencija i liječenje kroničnih rana materijalima s antimikrobno aktivnim nanočesticama
  3. MEDICINSKI FAKULTET SVEUČILIŠTA U ZAGREBU ; Neinvazivni pristupi u dijagnostici portalne hipertenzije – testiranje i usporedba postojećih metoda te otkriće novih serumskih markera – HePortoNEW
  4. ARHITEKTONSKI FAKULTET SVEUČILIŠTA U ZAGREBU (STUDIJ DIZAJNA); Sveobuhvatni sustav kogeneriranja znanja. Jačanje održivosti lokalnih zajednica humanizacijom tehnologije
  5. FILOZOFSKI FAKULTET SVEUČILIŠTA J. J. STROSSMAYERA U OSIJEKU ; Kognitivna otpornost djece u riziku od siromaštva u istočnoj Slavoniji
  6. MEDICINSKI FAKULTET SVEUČILIŠTA U SPLITU ; Kako SPRTN uzrokuje rak jetre?
  7. DRUŠTVO ZA PROMICANJE HRVATSKE KULTURE I ZNANOSTI CROATICA ; Povijest hrvatskoga jezika, 6. knjiga: 20. stoljeće – drugi dio
  8. FAKULTET STROJARSTVA I BRODOGRADNJE SVEUČILIŠTA U ZAGREBU; SOS SMS – Prevencija i rano otkrivanje bolesti pomoću mobilne aplikacije
  9. ŠUMARSKI FAKULTET SVEUČILIŠTA U ZAGREBU ; Edukacijom i informacijom do prevencije bolesti koje prenose krpelji
  10. MEDICINSKI FAKULTET SVEUČILIŠTA U ZAGREBU ; „Plantaris alpha“: Radiološko određivanje incidencije m. plantarisa

STIPENDIJE ZA UČENIKE SREDNJE ŠKOLE:

  1. ANDRIJA TOMORAD iz Marije Bistrice; učenik XV. gimnazije, Zagreb
  2. FILIP RUKAVINA iz Zagreba; učenik V. gimnazije, Zagreb
  3. GABRIJELA PERKOVIĆ iz Zagreba; učenica V. gimnazije, Zagreb
  4. KARLA MITAR iz Segeta Donjeg; učenica Srednje škole Ivana Lucića Trogir
  5. MARTA ŠARAC iz Slavonskog Broda; učenica Tehničke škole Slavonski Brod
  6. TIZIANA VRATOVIĆ iz Viškova; učenica Salezijanske klasične gimnazije s pravom javnosti Rijeka

STIPENDIJE ZA STUDENTE PREDDIPLOMSKOG I DIPLOMSKOG STUDIJA:

  1. ALEKSANDRA-SAŠA BOŽOVIĆ; studentica matematike na Balliol Collegeu Sveučilišta u Oxfordu
  2. ANTE VIDOVIĆ; student integriranog preddiplomskog i diplomskog sveučilišnog studija Medicina na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu
  3. BENJAMIN SADRIĆ; student integriranog preddiplomskog i diplomskog sveučilišnog studija Pravo na Pravnom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu
  4. IVAN JERČIĆ; student integriranog preddiplomskog i diplomskog sveučilišnog studija Fizika na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu
  5. MARIJA ČUIĆ; studentica integriranog preddiplomskog i diplomskog sveučilišnog studija Fizika na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu
  6. DAVID ZIMA; student integriranog preddiplomskog i diplomskog sveučilišnog studija Medicina na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu
  7. MATEA STJEPANOVIĆ; studentica diplomskog sveučilišnog studija Marketing na Ekonomskom fakultetu u Osijeku Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku

STIPENDIJE ZA POLAZNIKE POSLIJEDIPLOMSKOG STRUČNOG I ZNANSTVENOG USAVRŠAVANJA:

  1. DIVNA ŠIMATOVIĆ iz Zagreba; polaznica poslijediplomskog programa Konzertexamen na Sveučilištu za glazbu Franz Liszt Weimar
  2. MARINKO RADE iz Rovinja; polaznik poslijediplomskog usavršavanja Global Executive Master of Business Administration na Vienna University of Economics and Business

PROGRAM STVARALAŠTVO, EKOLOGIJA, BAŠTINA I DOBROTA:

PODRUČJE STVARALAŠTVO:

  1. HRVATSKO DRUŠTVO LIKOVNIH UMJETNIKA, Zagreb; Esterizacija i rehumanizacija bolničkoga prostora: Umjetnost u svrhu zdravlja
  2. UMJETNIČKA ORGANIZACIJA „TEATAR POEZIJE“, Zagreb; Razvoj multimedijske platforme: Krleža.hr – prvi korak u razvoju projekta Centar Miroslav Krleža
  3. UDRUGA ZA AUDIOVIZUALNO STVARALAŠTVO „ARTIZANA“, Zagreb; Pouka o čovječnosti – dokumentarni film
  4. HRVATSKO DRUŠTVO LIKOVNIH UMJETNIKA, Zagreb; From Zagreb With Love
  5. MUZEJ SUVREMENE UMJETNOSTI , Zagreb; Potraga za stvarnošću / Jadranka Fatur i hiperrealno
  6. HRVATSKO DIZAJNERSKO DRUŠTVO, Zagreb; Monografija „Boris Ljubičić – Simbol, znak, logo, brend“
  7. HRVATSKO DRUŠTVO GLAZBENIH UMJETNIKA, Zagreb; Blagoje Bersa: klavirska djela II. dio i Franz Liszt: transkripcije Schubertovih pjesama. Izrada audio mastera za međunarodnu objavu
  8. MATICA HRVATSKA, Zagreb; Mladi glazbenici u Matici hrvatskoj
  9. UDRUGA SAMOBORSKI UDARALJKAŠI , Bregana; Tradicija na udaraljkama

PODRUČJE EKOLOGIJA:

  1. AGRONOMSKI FAKULTET SVEUČILIŠTA U ZAGREBU; Možemo li spasiti opožarena zemljišta?
  2. OPĆINA PIĆAN ;Uređenje slapa Sopot i obilježavanje staze do njega
  3. FILOZOFSKI FAKULTET SVEUČILIŠTA U SPLITU;Itegra Dalmatica – Mogućnosti razvoja eko ruralnog turizma kroz integrativni pristup očuvanju i razvoju zajednice
  4. DJEČJI VRTIĆ TRATINČICA, Pleternica;I ja mogu biti poduzetnik
  5. VELEUČILIŠTE U KARLOVCU;Zelena skuta – visokovrijedan prehrambeni proizvod
  6. OSNOVNA ŠKOLA STJEPANA RADIĆA ČAGLIN;Zelena učionica
  7. UDRUGA „ŠIBENIK METEO – MOTRENJE I PROGNOZIRANJE VREMENA“; Razvoj sustava GLOBE u školama Šibensko-kninske županije

PODRUČJE BAŠTINA:

  1. OPĆINA KRŠAN ; Obnova i revitalizacija Starog grada Kožljaka
  2. SVEUČILIŠTE J. J. STROSSMAYERA U OSIJEKU – ODJEL ZA MATEMATIKU; Hrvatski jezik u mrežnom oblaku svjetskih jezika
  3. TEHNIČKI MUZEJ NIKOLA TESLA, Zagreb; Tesla up(to)date
  4. HRVATSKO GRAĐANSKO DRUŠTVO CRNE GORE, Kotor; Hrvatski glasnik
  5. NACIONALNA I SVEUČILIŠNA KNJIŽNICA U ZAGREBU; Izložba „Hrvatska glagoljica“
  6. HRVATSKA AKADEMIJA ZNANOSTI I UMJETNOSTI , Zagreb;Izrada izvedbenog rješenja likovnog postava i grafičke pripreme materijala za stalni postav Hrvatskog muzeja medicine i farmacije HAZU u Zagrebu
  7. ARHEOLOŠKI MUZEJ U ZAGREBU;Branimirova godina „Hrvatska u vrijeme kneza Branimira – povodom 1130. obljetnice godine uklesane uz ime kneza Branimira na oltarnu gredu iz Gornjeg Muća“
  8. HRVATSKO KARTOGRAFSKO DRUŠTVO, Zagreb; Javna dostupnost zbirke „Collectio Felbar“
  9. PRAVNI FAKULTET SVEUČILIŠTA U ZAGREBU; e-Rara: digitalizacija rijetkih i starih knjiga od 16. do 19. stoljeća u fondu Knjižnice Pravnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu
  10. DRŽAVNA ERGELA ĐAKOVO I LIPIK ; Nabava informativno-edukacijskih panoa
  11. EKOLOŠKO DRUŠTVO „LIJEPA NAŠA“ DUBRAVA ZABOČKA; Kinč našeg Badnjaka

PODRUČJE DOBROTA:

  1. UDRUGA ZA PROMICANJE POTREBA DJECE I MLADIH „SMIJEŠAK ZA SVE“, Zagreb; Danas sam tu! Za tebe!
  2. HUMANITARNA UDRUGA „FRA MLADEN HRKAĆ“ , Zagreb; Pomozimo zajedno osobama na liječenju daleko od doma!
  3. CENTAR ZA POREMEĆAJE HRANJENJA BEA , Zagreb; Savjetovalište za oboljele od poremećaja hranjenja i njihove obitelji
  4. HRABRI TELEFON, Zagreb; Hrabri telefon – savjetodavne linije za djecu i roditelje
  5. FRANJEVAČKI SVJETOVNI RED, MJESNO BRATSTVO TRSAT, Rijeka ; Psihosocijalna podrška i resocijalizacija beskućnika u Prihvatilištu za beskućnike „Ruže sv. Franje“
  6. HRVATSKA GORSKA SLUŽBA SPAŠAVANJA STANICA GOSPIĆ; Podizanje kapaciteta HGSS Stanice Gospić za učinkovitije spašavanje na poplavama, vodama, rijekama i jezerima
  7. CENTAR ZA PRUŽANJE USLUGA U ZAJEDNICI IZVOR SELCE ; Sufinanciranje samostalnog života mlade osobe izašle iz sustava socijalne skrbi
  8. HRVATSKA DONORSKA MREŽA , Pula; Edukacija studenata medicine za predavače Hrvatske donorske mreže
  9. OSNOVNA ŠKOLA BLATINE – ŠKRAPE , Split; I igra je učenje
  10. DNEVNI CENTAR ZA REHABILITACIJU VERUDA – PULA ; Razvoj kreativnosti kod djece s cerebralnom paralizom
  11. DOBROVOLJNO VATROGASNO DRUŠTVO STRMEC PODRAVSKI ; Nadogradnja vozila vatrogasnom opremom
  12. UDRUGA LEUKEMIJE I LIMFOMI – SPLIT; Savjetovalište za oboljele od hematoloških i drugih malignih oboljenja i članove njihovih obitelji
  13. KRISTINA KUNTARIĆ iz Zagreba

Izabranim natjecateljima bit će dodijeljena sredstva Zaklade u ukupnom iznosu od 2.720.000,00 kuna, i to prema sljedećim programima:

  • Znanje i otkrića       790.000 ,00 kuna
  • Stipendije                  335.000,00 kuna
  • Stvaralaštvo             380.000,00 kuna
  • Ekologija                   240.000,00 kuna
  • Baština                      479.000,00 kuna
  • Dobrota                     496.000,00 kuna

Uz to, Zaklada će omogućiti nastavak stipendiranja i u šk./ak. god. 2018./2019. svojim stipendistima koji su postigli izvrsne rezultate, za što će izdvojiti ukupno 295.000,00 kuna.

Uz čestitke dobitnicima, pozivamo sve zainteresirane da svoje prijave pripreme za sljedeći javni natječaj za dodjelu sredstava predviđen za sljedeću godinu.

Na vrh stranice